Sveiki dantys

Jautrūs dantys vargina daugelį žmonių, ypač – vyresnio amžiaus. Tačiau tai nėra liga, o veikiau – tam tikrų požymių kompleksas, galintis atsirasti dėl nusidėvėjusio emalio, apnuogintų dantų kaklelių, po įvairių burnos ertmėje atliktų operacijų ar kitų priežasčių. Dantys gali tapti jautresni ir dėl netaisyklingo dantų valymo, per kieto dantų šepetėlio, nėštumo ar sergant virškinimo trakto ligomis. Tik gydytojas-odontologas gali nustatyti, ar tai liga, ar paprasčiausias jautrumas.

Prižiūrint jautrius dantis svarbiausia įsigyti minkštą dantų šepetėlį ir specialios jautriems dantims skirtos dantų pastos, kurios sudėtyje yra kalio citrato ar fluoro. Valant dantis tokia pasta ne tik sumažėja dantų jautrumas, bet ir skausmas. Taip pat ši pasta saugo dantis nuo ėduonies bei dantenų uždegimo, yra malonaus skonio.

Be dantų pastos, pasikonsultavus su gydytoju odontologu, galima vartoti ir kitokių gydomųjų priemonių, kurios veiksmingai mažina dantų jautrumą ir kurių gydomasis poveikis išlieka net kelis mėnesius.

Parašykite komentarą

Užduokite klausimą arba pasidalinkite nuomone. Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas.

Komentuoti